Kombi Arıza

Her elektronik olan ürünlerde olduğu gibi kombilerde de arızalar meydana gelmektedir. Kombi arızalarından bazıları şunlar olmaktadır. Kombilerde su olmadığı zamanlarda kombinin basıncı düşer, kaloriferin devre suyu bitmiş olabilir, kaloriferin devre basıncı 1,5- 2 bar arasında olması gerekmektedir, kombilerin içerisinde bulunan sigorta atmış olabilir yada kapalı olabilir, kombiye gaz sağlayan vana kapalıdır ve kombi gaz almıyor iken çalıştırılırsa ikaz verir ve kırmızı ışık yanar. Kombilerinde bu tür ve benzeri şikayeti olan kişiler baymak kombi arıza servislerini aramalıdırlar.

Kombi yanmak üzere iken birkaç saniye sonra  yanıyorsa. Kombinin içinde gaz birikmesi oluşur ve bu nedenden dolayı şiddetli bir yanma oluşur. Bu tür durumda gaz ve çakmak ayarlarının kontrol edilmesi gerekmektedir. Baymak kombi servisi tarafından yıllık olan periyodik bakım mutlaka aksatılmadan yapılması gerekmektedir. Kombinin sıcak Suyu açıldığında Petekleri çok ısınıyor ise ve bu arıza meydana geldiğinde musluklardan akan sıcak su akışında dalgalanma olması gerekmektedir ve su bir ısınır bir soğur. Kombide su açıldığında kalorifer kısmının kapatılma işlemini tam anlamı ile yapamadığından dolayı bu sorunlar ortaya çıkmaktadır. Kombilerde oluşan bu türe sorunlarda ilk olarak hemen baymak servisi aranarak yardım istenilmelidir.

Kombi radyatörlerinin üst kısımları sıcak ve alt kısımlar soğuk ise kombinin girişinde bulunan filtreleri tıkanmış olabilir, sıcak su ve kalorifer ayrıştırıcısı olan parçalarında bozukluk olabilir. Kombiye yakın olan peteklerin vanaları kısıldığı takdirde daha uzakta olan peteklere su daha hızlı olarak gidecektir. Kombiler de yaşana sıkıntı her ne olursa olsun dikkate alınmalıdır. Baymak servis elemanları aranarak kombide yaşanılan sorunlar ve ya sıkıntılar anlatılarak yardımları istenilmelidir. Kombilerde önemsenmeyen ve ya dikkate alınmayan küçük gibi görünen problemler daha sonra çok daha büyük ve sıkıntılı durumlar yaratabilmektedir. Kombilerin periyodik olan bakımları baymak servisleri tarafından düzenli olarak mutlaka yaptırılmalıdır.